Haber

Kayseri’de market satıcısına saldırı: Abdullah Taşdemir’e 18 yıl hapis cezası verildi

KAYSERİ’de market satıcısı Umut O.’nun (26) uğradığı saldırıda 2 esnafın yaralanmasıyla ilgili davanın sanıklarından Abdullah Taşdemir (31), 18 yıl hapis cezasına; Babası ve kardeşi ise beraat etti.

Olay, geçen yıl 8 Ağustos günü saat 15.00 sıralarında Kocasinan ilçesine bağlı Ertuğrul Gazi Mahallesi’ndeki pazar yerinde meydana geldi. Pazarcı Umut O.’nun tezgahında, husumet yaşadığı Abdullah Taşdemir, babası KT (51) ve kardeşi TT’nin (22) kullandığı otomobilden silahla ateş açıldı. Bu sırada pazarlamacılar Harun K. (22) ve İbrahim E. (15) yaralandı. Yaralı 2 kişi, Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alınarak taburcu edilirken, kaçan şüpheliler ise polis ekipleri tarafından yakalanarak tutuklandı.

DOSYA AĞAZİ CEZA MAHKEMESİNE GÖNDERİLDİ

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. Kayseri Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede, sanıklar hakkında ‘kasten yaralama’, ‘yaralama’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ suçlarından dava açıldı. Mahkeme, dosyayı incelediğinde, ateş edilen mermi sayısı ve bulunan kovanların, kafadan geçen mermilerin sayısının anlaşıldığı gerekçesiyle, söz konusu suçtan dolayı ağır ceza nedeniyle görevsizlik kararı verdi. Taraflar arasındaki husumetin derinliğini ve bu husumetin cinayete teşebbüse varacak bir husumet olduğunu belirterek, Kayseri 2.’ye görevsizlik kararı verdi. Ağır Ceza Mahkemesi.

KARAR DURUŞMASI YAPILDI

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına; İlk duruşmaya tutuklu sanıklar Abdullah Taşdemir ile kardeşi TT ve başka bir suçtan cezaevinde bulunan babası KT katıldı. Sanıklar önceki savunmalarını tekrarlayarak beraatlerini istedi. KT’nin avukatı Hacı Ağca da müvekkilinin olayla ilgisinin olmadığını belirterek beraatını istedi. Mahkeme, Abdullah Taşdemir’e ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 10 yıl, ‘ağır silah bulundurmak’ suçundan 6 yıl, ‘kasten yaralama’ suçundan 1 yıl 6 ay, ‘yaralama’ suçundan da 6 ay olmak üzere toplam hapis cezası verdi. 18 yıllık. onu cezaya çarptırdı. TT ve KT tüm suçlardan beraat etti.

selcuklu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu