Haber

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar Geleceğin Satranç Şampiyonlarının Heyecanını Paylaştı

Aliağa’da satranç sporunu yaygınlaştırmayı ve çocuklara küçük yaşta satrancı sevdirmeyi amaçlayan Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü’nde yılsonu karşılaşması büyük heyecana sahne oldu. Yıl boyunca satranç kulübünde yetiştirilen çocukların arasında düzenlenen küçük turnuvanın açılış atağını yapan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, çocukların yarıştığı heyecana da ortak oldu.

Aliağa’da her yıl yaz ve kış döngüsü kurslarında toplam 300 çocuğa satranç eğitimi veren Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü, kış kurs döngüsünü küçük bir turnuva ile tamamladı. Kulüp binasında düzenlenen turnuvada 60 sporcu dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı. Ailelerinin seyirci olarak katıldığı turnuvada veliler çocuklarına takviye yaptı.

Çocukların sosyalleşmesi ve ilerleyen dönemlerde katılacakları etkinliklere hazır olmaları amacıyla düzenlenen turnuva sonunda dereceye giren sporculara antrenörleri tarafından madalyaları takdim edildi. Turnuvaya katılan tüm sporcuları tebrik eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, sporculara satranç kulübü formasını hediye etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-kelkit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu